registrovat přihlásit
Nápověda

Kvalitní fotografie z Česka a celého světa

Originální výrobky z vašich fotografií

Jak zadávat snímky do galerie?

Jak přidat turistický cíl?

Jak smazat nahranou fotografii?

Jak jsou fotografie chráněny?

Jak vyhledávat ve fotobance?

Poznejte nová turistická místa

Nechte své fotografie vydělávat

Co je licenční smlouva?

Kdo je certifikovaný uživatel?

Jak jsou fotografie vyráběny?

Jak dobít kredit?

Jak pracovat s alby?

 

 

 

Kvalitní fotografie z Česka a celého světa


• Prohlížejte - komentujte - přidávejte své fotografie! Na webu Scenerie naleznete tisíce kvalitních snímků z České republiky a ze zahraničí zaměřených na kulturní a historické památky, přírodní zajímavosti, krajinu a krajinné detaily a řadu dalších témat. Přidejte se k rodině fotografů Scenerie a využijte výhod této spolupráce - nechte svého koníčka vydělávat.

 

Poznejte nová turistická místa


• Nevíte, kam vyrazit na výlet nebo prostě jen chcete zjistit, co jste ve vašem okolí ještě neviděli? U nás se mimo jiné dozvíte informace o bezbariérovém přístupu a tipy a dojmy turistů, kteří turistický cíl navštívili. Pokud v databázi chybí Vaše oblíbené místo, neváhejte a vložte ho!

 

Originální výrobky z vašich fotografií


• Hledáte vkusné a kvalitní suvenýry, upomínkové nebo propagační předměty? Vyberte si snímky, které se vám líbí a my vám z nich vyrobíme oblíbené magnetky, fotorámečky na zeď nebo na stůl, vytiskneme fotoobraz. Vyberte si z naší nabídky.

 

• Nabídněte své fotografie jako motiv pro foto-suvenýry, dárek! S licenčním využitím vašich snímků nabízíme kvalitní sběratelské a propagační předměty s širokými možnostmi využití - propagace turistických destinací, hotelů, muzeí, informačních středisek atd. ale i marketingových a výrobních firem, obcí a měst.

 

 

 

Nechte své fotografie vydělávat


• Turistům a návštěvníkům České republiky nabízíme originální upomínkové předměty a nově i možnost elektronického objednání motivů. Fotografové, pojďte se s námi o tento příjem rozdělit! Vaše jméno navíc uvedeme na etiketě na rubové straně výrobku.

Odměňování fotografů je založeno na počtu a velikosti prodaných fotografií.
• Podmínky odměňování jsou uvedeny v licenční smlouvě a jejich dodatcích.
• Odměna je fotografům zúčtována měsíčně, vyplácena je po dohodě v závislosti na výši odměny (minimum 500Kč).
Fotografie jsou prodávány na prodejních místech formou komisního prodeje na náklady firmy Metal Arsenal s.r.o.

 

Jak zadávat snímky do fotogalerie Scenerie?


• Před nahráváním fotografie na web musíte být přihlášeni. Pokud jste zde poprvé, prosím zaregistrujte se.

• Vkládejte foto v plném rozlišení s EXIF údaji, včetně grafických úprav (úrovně, křivky, ořez, srovnání vertikál a horizontu). Maximální velikost snímku je 30MB.


• Dodržujte prosím standardní formáty (3:2, 4:3). Nicméně počítáme i s výrobou atypických formátů, zejména panoramatických a čtverců.


• Upřednostňujeme fotografie bez rámečků, textů a vodoznaků.

 

• Při nahrávání na web vyberte fotografie z Vašeho PC volbou "Přidat soubory". Můžete nahrávat jednotlivé snímky a nebo můžete vybrat hromadný přenos dávky (soubory označíte standardně myší s přidrženým tlačítkem Shift).

 

• Soubory připravené k přenosu se vám zobrazí v miniatuře s názvem a velikost a tlačítkem "Hromadné nahrávání" je přenesete do sekce "Mé fotografie" na vašem profilu současně s hlášení o úspěšnosti převodu. V případě požadavku na zrušení přenosu konkrétní fotografie využijte tlačítka "Vyčistit".


• Po nahrání fotografie přejděte na volbu "Mé fotografie", kde pouze v albu "Nově nahrané" můžete využít funkci hromadného popsání fotografií. Profil je určen jen pro vás a slouží k editaci, umísťování do alb a popisu všech vložených fotografií. A to jak po jejich nahrání, tak i kdykoliv později. Jak vidí váš profil ostatní? Stiskněte tlačítko "Zobrazit můj profil" umístěné nahoře ve vašem profilu.

• Po nahrání fotografie je třeba doplnit u každého snímku údaje, které slouží pro vyhledávání snímku ve fotobance
- Název fotografie - uvádějte co nejvýstižněji, např. "Podzimní Karlštejn", "Karlštejn Velká věž". Dobře zvolený název je důležitý pro snadné vyhledávání.
- Stát
- Popis - nepoviný údaj s bližšími informaceni k fotografii
- Region - výběr z možnosti nabídky, nevyplňujte u snímku ze zahraničí
- Téma - výběr z možností nápovědy
- GPS - označte na mapě myší místo, ze kterého byl snímek fotografován (v případě snímků, u kterých nemá smysl GPS uvádět, nechte pole prázdné). Pokud jsou souřadnice obsaženy v EXIFu, probíhá přenesení automaticky.


- možnost přiřadit fotografii k Turistickému cíli (TC musí být nejprve založen)
- údaje vložené u první fotografie lze v albu "Nezařazené" přenést, nakopírovat i do dalších snímků


• Po nahrání je fotografie označena interním statusem "Čekající na validaci".
Všechny fotografie jsou po nahrání ověřovány-validovány administrátorem a je jim přiřazen status:
- Top foto fotografie prioritně určené k prodeji ve fotobance. Status získávají automaticky po nahrání všechny fotografie uživatelů, kteří jsou držitelé interního certifikátu Scenerie.
- Validováno fotografie se zobrazí ma profilu uživatele a v sekci fotobanka po nastavení výběru v prvním filtračním oknu zobrazit volbu "Vše".
- Zamítnuto s uvedením důvodu zamítnutí (především nevyhovující technická kvalita nebo nevhodný námět fotografie).
• Na profilu je přiřazený status vyznačen barevně v levém horním rohu fotografie a uveden pod fotografií.

 

Ve fotobance se snímek zobrazí po vyplnění povinných údajů (název, stát, region, téma) a zvalidování administrátorem webu. Validace by měla proběhnout nejdéle do 1-2 pracovních dnů od vložení.

 

 

Co je licenční smlouva?

 

• Na svém profilu má každý autor vyznačen podpis Licenční smlouvy pro použití svých námětů na výrobcích Scenerie a Smlouvu o umístění svých snímků na webu. Obě smlouvy nejsou na sebe vázány a vymezují ochranu práv uživatelů - autorů při využívaní jejich fotografií a podmínky prodeje fotografií přes fotobanku.

• Smlouvy jsou uzavírány písemně nebo elektronicky. Uživatel si může obě smlouvy stáhnout, vytisknout, podepsat a odeslat dva výtisky každé smlouvy Českou poštou na Metal Arsenal s.r.o. nebo poslat naskenované s podpisem. Po podpisu zástupcem Scenerie bude 1x autorovi vráceno.


• Stávající licenční smlouvy na prodej výrobků zůstávají v platnosti. Pokud chce uživatel uzavřenou smlouvu ukončit, prosím kontaktujte administrátora emailem a ten v souladu s obsahem smluv vyznačí na profilu změnu s odesláním info emailu s vyznačením změny.

 

 

Kdo je certifikovaný uživatel?

 

• Pro interní potřebu Scenerie jsou fotografové dlouhodobě spolupracující se Scenerií, mají vloženo alespoň 10 kvalitních snímků a vykazují vyváženou kvalitu fotografií, jsou adminem zařazeny do skupiny certifikovaných fotografů. Certifikát je vyznačen na profilu autora.


• Všechny nové snímky certifikovaného uživatele jsou automaticky při nahrání označeny jako Top foto a jsou prioritně určeny k prodeji ve fotobance. Certifikovaní fotografové mají také nárok na mimořádné slevy podle aktuální nabídky, výhodnější ceny tisku apod.

 

 

Jak jsou fotografie vyráběny?

 

• Fotografie vyrábíme certifikovanou technologií tzv. "fotorealistického tisku". To znamená, že jejich obrazová kvalita je stejně vysoká jako u klasické fotografie získané fotochemickou cestou. Garantovaná životnost produkovaných fotografií je 100 let bez ztráty kvality.

• Veškeré fotoeditační práce provádíme na kalibrovaných monitorech značky Eizo, které představují světovou špičku v oboru zobrazovacích technologií a zaručují dokonalou kontrolu nad řízením barev v procesu editace - tisk.

• Fotky jsou rámovány do hliníkových lakovaných rámů v několika barevných provedeních, miniatury jsou vkládány do kvalitních kovových rámečků v černém či bílém provedení. 

 

 

Jak přidat turistický cíl?

 

• Název turistického cíle uvádějte co nejvýstižněji, např. "Hrad Karlštejn", "Karlštejn na podzim". Dobře zvolený název je důležitý pro vyhledávání a přehlednost.

• Po založení turistického cíle do něj můžete ihned vkládat fotografie přímo z rozbalovacího seznamu v sekci Mé turistické cíle.

• Pokud je v turistickém cíli více fotek, můžete si vybrat, jakou z nich zobrazit na stránce úplně nahoře (Nastavit jako hlavní fotografii).

• Do popisku napište své dojmy z cesty, co se vám líbilo/nelíbilo, o možnosti ubytování, občerstvení, případně můžete uvést historickou reálii/zajímavost vztahující se k místu atd.

Jak dobít kredit?

 

• Prodej námětů ve fotobance se uskutečňuje formou předplacených kreditů. Nominální hodnota kreditu je 1 Kč. Výši zakoupených kreditů (včetně historie dobíjení) vidí uživatel na svém profilu - v horní liště Kredit xxx Kč. Po objednání kreditu obdrží uživatel fakturu a po jejím uhrazení mu jsou nejdéle do 24 hodin po obdržení platby na účet Scenerie kredity připsány. Na profilu též uživatel vidí zaplacené kredity za konkrétní zakoupený snímek.

• Počet objednaných kreditů volí uživatel bez omezení, přednastavena je objednávka 500 kreditů (500 Kč). Samotná objednávka snímku probíhá ve fotobance - detail daného snímku - koupit foto a tlačítko koupit dle požadované velikosti snímku. Po té se nabídne daný snímek ke stažení.

• V případě nedostatku kreditu na zamýšlený nákup se objeví u dané velikosti "Nízký kredit" a kredit je nutno objednat.Jak smazat nahranou fotografii?

 

Fotografii lze autorem smazat:
- před jejím nahráním na web - po výběru souborů k přenosu.
- kdykoliv po nahrání ve vaší uživatelské galerii pod náhledem fotografie tlačítkem [Smazat].


Smazáním dojde k fyzickému odstranění fotky z naší databáze.


• Fotografie se statusem "Zamítnuto" jsou viditelné pouze na profilu autora, nejsou viditelné pro ostatní návštěvníky webu a Scenerie je nevyužívá k výrobě.Jak jsou fotografie chráněny?

 

• Ochrana proti zneužití fotografií nahraných uživatelem v plném rozlišení na www.scenerie.cz je řešena speciálním algoritmem ukládání snímků. Ve všech částech webu se zobrazují fotografie již zmenšené a originální verze snímku zůstávají uložené v samostatném prostoru a jsou opatřeny unikátním hashtagem.

 

• Při objednání-prodeji snímku ve fotobance je z originálního souboru vygenerován změnšený soubor odpovídající objednané velikosti a uložen pod unikátním názvem, který si zákazník ve fotobance stáhne.Jak vyhledávat ve fotobance?

 

• Fotografie jsou členěné dle několika kategorií-tematického zaměření, státu, autora, rozměrové orientace. Fotografie z ČR obsahují údaj kraje a turistického regionu. U fotografií jsou zobrazené GPS souřadnice se zobrazením místa pořízení snímku.

• Vyhledávání fotografií lze provádět výběrem filtračních kriterií a nebo fulltextovým vyhledávačem v horní liště (možno zvolit v jakých sekcích má hledat) a nebo přímo vyhledávačem v sekci Fotobanka.

• Fotografie jsou zobrazovány ve dvou režimech (s ohledem na obrazovou a technickou kvalitu) - TOP FOTO (přednastaveno) a nebo v režimu Všechny (výběr lze provést v prvním filtračním okně). Před každým hledáním pomocí filtru doporučujeme stisknout tlačítko "Vyčistit filtr".

• Klikem na miniaturu fotografie se dostanete na detail fotografie s bližšími informacemi o foto. V záložce "Koupit foto" je u jednotlivých velikostí uvedena informace - Do košíku a nebo Zjistit dostupnost fotografie.

• Vzhledem k tomu, že do konce roku 2014 jsme pracovali pouze s rozlišením 800x600px, je většina fotek formálně dostupná pouze v tomto rozlišení. Vyšší rozlišení fotografií je však postupně nahrazováno.Jak pracovat s alby?

 

• Fotografie můžete umístit do jednotlivých ALB (každý snímek může být pouze v jednom albu) a nebo můžete foto nechat nezařazené. Počet alb, jejich názvy, struktura je věcí uživatele, jak si ji navolí podle svých zvyklostí. Alba lze samozřejmě přidávat, fotografie mezi nimi přesouvat.

• K umístění fotografie do alba slouží zaškrtávátko vpravo pod miniaturou a výběrové pole alb zcela ve spodní části stránky (album musíte založit před umístěním snímku do alba). Na profilu "Mé fotografie" může uživatel vidět v několika režimech:

a) Podle umístění fotografie - v horní části FILTROVÁNÍ FOTOGRAFIÍ můžete zvolit
1) NOVĚ NAHRANÉ - nejprve vidíte fotky v tomto albu a pouze zde lze využít funkci hromadného popsání. Poté se fotky přesunou do alba:
2) NEZAŘAZENÉ
- zobrazí se pouze snímky nezařazené do ALB. Fotky je vhodné přesunout do tématicky pojmenovaných alb
3) VŠE - zobrazí se všechny nahrané snímky

 

b) Podle statusu fotografie - TOP foto, validované, zamítnuté fotografie si můžete zobrazit ve dvou režimech-podle zaškrtnutí tlačítka vpravo ZOBRAZIT POPISY včetně všech údajů ke snímku
- zde můžete kdykoliv změnit údaje ke snímku - jednotlivě i hromadně
- funkce "Nahradit fotografii" slouží ke vložení snímku ve vyšším rozlišení
- v miniatuře snímku je v rohu barevně vyznačen status fotografie

 

Napište nám
Cookies
Webové stránky používají cookies, díky kterým je prohlížení stránek příjemnější a snazší. Ke zpracování některých cookies potřebujeme od vás souhlas, který dáte kliknutím na "Přijmout vše", nebo nastavte jednotlivě v "Nastavení souborů cookie“. Více informací najdete zde.

Nastavení souborů cookie     Přijmout vše